Jakie zasłony do szarego salonu?

Białe zasłony w szarym salonie

Jakie zasłony do szarego salonu? To jedna z pytań, które bardzo często zadają sobie Ci z Was, którzy zdecydowali się na salon w odcieniach szarości. To, jakie dodatki do szarego salonu sprawdzą się najlepiej, uzależnione jest od kilku czynników. Dziś postaramy się udzielić kompleksowej odpowiedzi na to, jakie zasłony do szarego salonu i jakich kolorów unikać w takich wnętrzach.

Zasłony do szarego salonu powinny wpisywać się w wystrój całego pomieszczenia. Wybór ich koloru jest więc w dużej mierze uzależniony od tego, w jaki efekt aranżacyjny celujecie i jaki styl architektoniczny jest dla Was inspiracją. W minimalistycznych wnętrzach królują stonowane połączenia. Są też jednak aranżacje, w których o wiele lepiej sprawdzą się kolorowe zasłony do szarych ścian.

Duże znaczenie ma również to, jaki odcień koloru szarego wybraliście. Inne zasłony będą pasowały do salonu z grafitowymi ścianami, a inne do aranżacji, w której dominuje bardzo jasna gołębia szarość.

Kolor zasłon do szarych ścian – 4 propozycje

Poniżej mamy dla Was kilka aranżacyjnych propozycji na oprawę okna w salonie z szarymi ścianami.

Białe zasłony do szarego salonu

Białe zasłony do szarego salonu to chyba najbardziej uniwersalne, a także aranżacyjnie bezpieczne rozwiązanie. Białe zasłony w szarym salonie sprawdzą się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Białe zasłony do szarego salonu nie tylko dobrze wyglądają, ale mają także czysto praktyczną zaletę. Oprawa okna w kolorze białym to bardzo prosty sposób na optyczne powiększenie i rozjaśnienie pomieszczenia. Na białe zasłony w szarym salonie możecie zdecydować się na przykład we wnętrzach inspirowanych minimalistycznymi trendami. Mogą być one elementem aranżacji scandi lub salonu loftowego. Do takiej aranżacji szarego salonu z białym zasłonami powinniście dopasować także rodzaj materiału. Jeśli wybrany przez styl architektoniczny stawia na naturalne materiały, to możecie wybrać białe zasłony bawełniane lub nawet lniane.

Białe zasłony w szarym salonie

Czarne zasłony do szarych ścian

Czarne zasłony do szarych ścian to dosyć odważny aranżacyjny wybór, który powinien być bardzo dobrze przemyślany. Wynika to przede wszystkim z tego, że połączenie szarych ścian i czarnych zasłon może optycznie przytłoczyć całą aranżację i sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na mniejsze niż w rzeczywistości. Czarne zasłony do szarych ścian mogą sprawdzić się jednak na przykład we wnętrzach inspirowanych stylem glamour. Aby uniknąć efektu optycznego pomniejszenia pomieszczenia, możecie w takiej aranżacji wykorzystać kilka złotych dodatków, które rozświetlą całą aranżację.

Czarne zasłony w szarym salonie

Beżowe zasłony do szarych ścian

Beżowy to kolor, który tradycyjnie kojarzony z aranżacjami inspirowanymi tradycyjnymi trendami wnętrzarskimi. Na beżowe zasłony do szarych ścian możecie więc zdecydować się w salonie w stylu klasycznych. Beżowe zasłony do szarych ścian to połączenie, które sprawdzi się również w salonie angielskim czy prowansalskim. W obu tych aranżacjach dekoracyjnie udrapowane zasłony w kolorze beżowym mogą być ciekawym uzupełnieniem dla szarych ścian.

Beżowe zasłony w szarym salonie

Kolorowe zasłony do szarych ścian

Są jednak także aranżacje, w których możecie zastosować zabieg określany często jako color pop. Polega on na wprowadzeniu do monochromatycznego wnętrza kontrastującego barwnego akcentu. Jakie zasłony do szarych ścian wybrać, jeśli głównym celem jest wizualne ożywienie salonu? Z szarymi ścianami świetnie komponuje się tak modny ostatnio kolor musztardowy. Do optycznego ocieplenia wnętrza możecie wykorzystać również zasłony w kolorze pomarańczowym czy w odcieniu ciepłej czerwieni.

musztardowe zasłony w szarym salonie

Jakich kolorów zasłon unikać do szarego salonu?

Bardzo duża uniwersalność sprawia, że bardzo trudno znaleźć kolory, które nie pasują do szarego salonu. Ostrożność powinniście zachować jedynie przy łączeniu szarości z ciemnymi kolorami jak czarny czy antracytowy. Wspominaliśmy już nieco wyżej, że takie połączenie może optycznie pomniejszyć wnętrze i nadać mu nieco ponury i przytłaczający charakter.