Jaki kolor dywanu do szarej kanapy? Nasze propozycje!

Tak zwana strefa wypoczynkowa to przysłowiowe serce każdej aranżacji salonu. To właśnie tutaj odpoczywacie po ciężkim dniu czy przyjmujecie gości. Podstawowym elementem wyposażenia każdej strefy wypoczynkowej jest oczywiście kanapa, sofa lub narożnik. A jednym z najczęściej wybieranych kolorów kanapy jest oczywiście uniwersalna i ponadczasowa szarość.

Wybór szarej kanapy do salonu ma wiele zalet. Kolor ten pasuje niemal do każdej aranżacji. Nie powinniście mieć także większych problemów z wyborem dodatków do szarej kanapy. Pamiętajcie jednak, że to, z jakimi kolorami połączycie szarą kanapę, będzie miało znaczący wpływ na finalny odbiór wizualny całej aranżacji. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, jaki kolor dywanu do szarej kanapy wybrać? Dywan do szarej kanapy stanowi tło całej strefy wypoczynkowej. W zależności od tego, jaki dywan do szarej kanapy wybierzecie, może on podkreślić znajdujące się w strefie wypoczynkowej meble lub wnętrz przeciwnie – stonować i wizualnie uspokoić aranżację tej strefy.

Dywany do szarego narożnika – 4 propozycje!

To, jaki kolor dywanu do szarej kanapy sprawdzi się najlepiej, zależy oczywiście w dużej mierze od tego, jakie trendy wnętrzarskie zainspirowały Wasz salon. Mamy dla Was jednak kilka propozycji, które można wykorzystać zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.

Beżowe dywany do szarej kanapy

Pierwsza propozycja uniwersalnego dywanu do szarej kanapy to modele w kolorze beżowym. Ten wizualnie ciepły i ponadczasowy kolor kojarzony jest bardzo często z klasycznymi aranżacjami. Często nie docenia się jednak tego, jak wszechstronny jest kolor beżowy. Owszem, ciepłe odcienie złamanej bieli świetnie sprawdzą się w klasycznym salonie czy też tradycyjnych wnętrzach rustykalnych lub prowansalskich. Beżowy dywan do szarej kanapy to jednak także modele w kojarzonych z nowoczesnymi aranżacjami odcieniach greige czy taupe. Jest to połączenie beżu z delikatnymi szarościami.

beżowy dywan do szarego narożnika

Niebieskie dywany do szarej kanapy

Elegancki duet to również niebieski dywan do szarej kanapy. W zależności od wymiarów pomieszczenia możecie postawić na niebieski dywan w jaśniejszych lub ciemniejszych odcieniach niż sama kanapa. Granatowe czy ciemnobiebieskie dywany do szarej kanapy sprawdzą się w przestronnym salonie z dużą ilością światła słonecznego. Z kolei w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu, które chcecie wizualnie powiększyć, możecie postawić na jasnoniebieski dywan do szarej kanapy.

jasno niebieski dywan do szarej kanapy

ciemno niebieski dywan do szarej kanapy

Kolorowe dywany do popielatego narożnika

Szary narożnik na tle białych, beżowych czy popielatych ścian może sprawiać nieco monotonne wrażenie. Osoby, które chcą ożywić taki salon, mogą postawić na kolorowe dywany do popielatego narożnika. Wspomniana wcześniej uniwersalność koloru szarego sprawia, że do szarej kanapy czy narożnika będą pasować dywany w różnych wyrazistych kolorach. W zależności od tego, jaki efekt aranżacyjnych chcecie osiągnąć, możecie wybrać dywan kolorowy lub model w jednym odcieniu. W tym drugim przypadku możecie postawić na przykład na dywan musztardowy do szarej kanapy lub model w kolorze butelkowej zieleni.

kolorowy dywan do szarej kanapy

kolorowy dywan do szarego narożnika

Czarne dywany do szarej kanapy

Czarne dodatki do wnętrz to dosyć kontrowersyjny temat. Z jednej strony czarne dywany do szarej kanapy mogą nadać całej aranżacji niezwykle eleganckiego charakteru, z drugiej strony akcent w tym kolorze może optycznie pomniejszyć wnętrze. Kiedy więc można zdecydować się na czarne dywany do szarej kanapy? Jest kilka aranżacyjnych trendów, w ramach których dodatki w tym eleganckim kolorze mają rację bytu. Czarny dywan i szara kanapa to duet charakterystyczny na przykład dla aranżacji w stylu glamour. W takim wnętrzu wizualny efekt czarnego dywanu możecie częściowo zniwelować, rozjaśniając wnętrze metalicznymi dodatkami w kolorze srebrnym lub czarnym.

Czarne dywany do szarej to także element, który pojawia się czasami w minimalistycznych wnętrzach w stylu industrialnym. W takim przypadku zamiast dużego czarnego dywanu do szarej kanapy lepiej postawić na niewielki dywanik, który będzie dodatkiem do strefy wypoczynkowej.