Jaki dywan do granatowej kanapy? Galeria zdjęć i inspiracje

salon z granatową kanapą aranżacje

Granatowa kanapa pasuje do naprawdę wielu różnych aranżacji salonu. Dużo zależy jednak od tego, na jaki odcień granatu postawicie i jaki dywan do granatowej kanapy wybierzecie. Często to właśnie ten element strefy wypoczynkowej sprawia, że granatowa kanapa w salonie będzie stonowana i elegancka lub też bardziej wyrazista i nowoczesna. Granatowa kanapa może więc pasować zarówno do salonu w stylu klasycznym, jak i do wnętrz nowoczesnych czy aranżacji glamour. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni dywan do granatowej kanapy i dodatki, które będą współgrać z całą aranżacją strefy wypoczynkowej.

Dywan do granatowej kanapy – jaki wybrać?

Jeśli chodzi o dywan do granatowej kanapy, to wszystko zależy od tego, jaki efekt aranżacyjny chcecie osiągnąć. Dobrym wyborem będzie dywan o stonowanym, ciemnym kolorze, taki jak czerń, szarość lub granat o jeden dwa odcienie jaśniejszy lub ciemniejszy niż sama kanapa. Na takie połączenie możecie zdecydować się w salonie z granatowa kanapą i jasnymi ścianami. Białe czy jasnoszare ściany skutecznie zniwelują efekt ciemnej strefy wypoczynkowej. Galerię zdjęć z propozycjami na modne aranżacje granatowej kanapy w salonie znajdziecie poniżej.

granatowa kanapa w nowoczesnym salonie

granatow akanapa i dywan shaggy

granatowa kanapa i szary dywan

granatowa kanapa i szare sciany

Jaki dywan do granatowej kanapy wybrać, jeśli chcecie rozjaśnić strefę wypoczynkową? W takiej sytuacji postawcie na dywan w jasnym kolorze, np. beżowym, jasno szarym czy białym. Będzie on stanowił kontrast dla granatowej kanapy w salonie. Pomoże Wam rozjaśnić wnętrze i optycznie je powiększyć. Innym pomysłem jest zastosowanie dywanu w geometryczne wzory, np. w kratkę lub w pasy, który doda wnętrzu charakteru. Kilka inspiracji na takie aranżacje salonu z granatową kanapą możecie obejrzeć poniżej.

biało czarny dywan do granatowej kanapy

czarno biały dywan do granatowej kanapy

granatowa kanapa i beżowy dywan

granatowa kanapa i jasno szary dywan

salon z granatowa kanapą i dywanem w paski

Granatowa kanapa – jakie dodatki wybrać?

Dywan do granatowej kanapy to nie jedyne dekoracje, jakie wykorzystacie w strefie wypoczynkowej. Jakie inne dodatki do granatowej kanapy wybrać? Najpopularniejszą propozycją w tej kategorii są oczywiście różnego rodzaju dekoracyjne poduszki do granatowej kanapy. Przy wyborze tego rodzaju dodatków również macie bardzo duże pole do popisu. W stonowanym klasycznym wnętrzu cały czas modne jest połączenie granatowej kanapy i białych poduszek. Jeśli chcecie wizualnie ocieplić klasyczną aranżację salonu z granatową kanapą, możecie postawić na poduszki w odcieniu ciepłej złamanej bieli lub beżu. Wiele możliwości mają jednak także Ci z Was, którzy preferują kolorowe dodatki do granatowej kanapy. Kilka popularnych propozycji znajdziecie poniżej.

Czerwone poduszki do granatowej kanapy

Czerwone poduszki mogą być ciekawym dodatkiem do granatowej kanapy. Czerwień jest kolorem wyrazistym i energicznym, dzięki czemu może nadać wnętrzu pewnego akcentu i sprawić, że granatowa kanapa będzie bardziej widoczna. Ważne jest jednak, aby dobrać odpowiednią intensywność czerwieni i nie przesadzić z jej ilością. Zbyt dużo czerwieni może sprawić, że wnętrze będzie zbyt przytłaczające i niekomfortowe. Dobrym pomysłem może być zastosowanie kilku czerwonych poduszek na granatowej kanapie, np. w połączeniu z poduszkami w innych, stonowanych kolorach.

czerwone poduszki do granatowej kanapy

Turkusowe poduszki do granatowej kanapy

Turkus to żywy, wyrazisty kolor, który dodaje wnętrzu optymizmu i pozytywnej energii. Kolor ten kojarzy się ze słońcem i latem. W połączeniu z granatem może stworzyć interesujące i oryginalne zestawienie kolorystyczne. Nie kontrastuje z granatową kanapa tak jak poduszki czerwone. Zamiast tego turkusowe poduszki w ciekawy sposób uzupełnią granatowe tło. Podobnie jednak jak w przypadku czerwonych poduszek, ważne jest, aby nie przesadzić z ilością turkusu i dobrać odpowiednią intensywność koloru. Dobrym pomysłem może być zastosowanie kilku turkusowych poduszek na granatowej kanapie, np. w połączeniu z poduszkami w innych, stonowanych kolorach.

jakie poduszki do granatowej kanapy

granatowa kanapa turkusowe dodatki

Musztardowo żółte dodatki do granatowej kanapy

Modnym pomysłem na wizualne ożywienie granatowe kanapy są także poduszki w kolorze musztardowym. Ten niezwykle popularny odcień koloru żółtego idealnie współgra z granatowym tłem. W związku z bardzo dużą popularnością tego koloru przygotowaliśmy dla Was także galerię zdjęć aranżacji granatowej kanapy z musztardowo żółtymi dodatkami.

granatowa kanapa aranżacja z żółtymi poduszkami

żółte dodatki do granatowej kanapy

musztardowo żółte poduszki i granatowa kanapa