Jak tanio urządzić łazienkę? Zobacz jak zaoszczędzić w czasie remontu łazienki

jak tanio urządzić łazienkę

Wiele osób uważa, że remont łazienki lub urządzenie tego pomieszczenia od podstaw jest jednym z najdroższych przedsięwzięć w domu. W rzeczywistości istnieją sposoby na to, aby sporo zaoszczędzić w trakcie remontu łazienki. Oto kilka pomysłów na to, jak tani zrobić łazienkę. Wiele z nich wydaje się oczywistych, jednak niektóre mogą cię zaskoczyć i podpowiedzieć Ci całkiem nowe sposobów na to, jak tanio urządzić łazienkę.

Tanie wyposażenie łazienki – promocje i wyprzedaże

Nie musisz kupować najdroższych produktów, aby mieć ładną łazienkę. Znajdź dobrych sprzedawców, którzy oferują produkty w dobrej cenie. Możesz również zwrócić uwagę na wyprzedaże i okazje, aby zaoszczędzić na wyposażeniu łazienki. Gdzie szukać taki niedrogich elementów wyposażenia, które pozwolą Ci zrobić łazienkę tanio i ładnie? Na największe promocje można zwykle liczyć w sklepach dużych sieci zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Ceramikę sanitarną, baterie łazienkowe czy nawet meble do łazienki można w takich sklepach nierzadko kupić z kilkudziesięcioprocentowymi zniżkami. Poszukaj także okazji w swojej okolicy. Może okazać się, że ktoś sprzedaje nowe elementy wyposażenia łazienki za ułamek ich katalogowej ceny. Być może ktoś może chcieć pozbyć się nietrafionego zakupu lub po prostu zmienił koncepcję w trakcie urządzania swojej łazienki.

Pomysł na tanią łazienkę – zrób to sam

Zamiast wynajmować fachowca do wszystkich prac wykończeniowych, zrób to sam. Możesz zmienić wystrój łazienki poprzez malowanie ścian, kafli lub szafek. Często musisz mieć doświadczenia w remontach, aby zmienić wygląd łazienki. W sieci znajdziesz dziesiątki poradników dotyczących poszczególnych etapów prac w trakcie urządzania łazienki. Wystarczy trochę czasu i samozaparcia. Sposobem na to, jak zrobić łazienkę tanim kosztem może być także rezygnacja z płytek. Płytki na ścianach możesz zastąpić wodoodporną farą lub mikrocementem. Z kolei zamiast płytek na podłodze łazienki położyć panele winylowe lub nowoczesną wykładzinę PCV imitującą beton. Plusem tych materiałów jest to, że można położyć je samodzielnie bez pomocy fachowca, a to prosta droga do oszczędności w trakcie urządzania łazienki. Więcej na ten temat tego, czym zastąpić płytki w łazience znajdziesz w poradniku: Łazienka bez płytek – jak urządzić i co użyć zamiast płytek na ścianach?

Jak tanio zrobić łazienkę – odświeżenie wnętrza zamiast remontu

Zamiana baterii łazienkowych i malowanie ścian? A może malowanie płytek na inny kolor? To tylko niektóre z prac, które można wykonać niewielkim kosztem i diametralnie odmienić wygląd łazienki. Armatura może całkowicie zmienić wygląd łazienki, a nowoczesne modele są teraz często w przystępnych cenach. Nie zapomnij także o oszczędzaniu na montażu i co możesz, zrób sam.

Jeśli chcesz odświeżyć wygląd łazienki, ale nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na nowe płytki, rozważ pomalowanie ich farbą ceramiczną. Farba ceramiczna jest tańszą alternatywą dla nowych płytek, a wiele firm oferuje szeroki wybór kolorów i wzorów.

Najtańsza łazienka to także eksploatacja

Wiele osób zapomina, że można zmniejszyć także koszty eksploatacji łazienki. Z tego pomieszczenia każdy z domowników korzysta co najmniej kilka razy dziennie zużywając energie elektryczną, wodę i ogrzewanie. Jak można zmniejszyć koszty eksploatacji łazienki?

Zamień tradycyjne żarówki na oświetlenie LED. LED-y są bardziej energooszczędne i dłużej działają niż tradycyjne żarówki, co oznacza, że w dłuższej perspektywie ​​oszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną. Dodatkowo, nowoczesne lampy LED dodają elegancji i stylu do każdej łazienki.

Wybierz baterie łazienkowe z perlatorami. To specjalnie urządzenia, które napowietrzają strumień wody. W praktyce zwiększają jego objętość, redukując przy tym ilość zużywanej wody. Bateria wannowa lub prysznicowa z perlatorem to w przypadku kilkuosobowej rodziny często oszczędność nawet kilkuset litrów wody rocznie.

Łazienka tanim kosztem – podsumowanie

Remont łazienki może być drogi, ale istnieją sposoby na to, aby urządzić łazienkę tanio i ładnie. Wykorzystanie powyższych porad pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas przemiany łazienki. Nie musisz wydawać fortuny na nowe wyposażenie i drogie usługi fachowców, aby mieć pięknie urządzoną łazienkę. Warto wykorzystać swoją kreatywność i poświęcić trochę czasu na samodzielne wykonanie prac wykończeniowych.

Pamiętaj, że ważne jest również, aby dokładnie zaplanować przemianę łazienki i ustalić swój budżet. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych kosztów i z łatwością dopasujesz wydatki do swoich potrzeb. Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu, więc warto zadbać o to, aby była ona funkcjonalna, a jednocześnie pięknie urządzona.