Dywan do zielonej kanapy – jaki wybrać? Galeria zdjęć i inspiracje

beżowy dywan do zielonej kanapy

Wyblakła szałwiowa zieleń, dostojna i elegancka zieleń butelkowa czy lekki i świeży kolor miętowy to tylko kilka z modnych w tym sezonie odcieni zieleni. Zdecydowaliście się na kanapę w tym kolorze? Nie wiecie jaki dywan do zielonej kanapy wybrać? To żaden problem. Zapraszamy do lektury i sprawdzenia naszej galerii zdjęć z inspiracjami na dywan do zielonej kanapy.

Jaki dywan do zielonej kanapy wybrać?

Odpowiedź na pytanie, jaki kolor dywanu do zielonej kanapy wybrać zaczniemy od klasycznej i chyba najbardziej uniwersalnej propozycji. Chodzi oczywiście o dywan do zielonej kanapy w jednym ze stonowanych jasnych odcieni beżu lub szarości. Szary dywan do zielonej kanapy to domena przede nowoczesnych aranżacji. W przypadku zielonej kanapy w jasnym energetycznym odcieniu szary dywan będzie tonował intensywność tego koloru. W aranżacji klasycznej czy też salonie inspirowanym jednym z tradycyjnych trendów możecie postawić na beżowy dywan do zielonej kanapy. Puszysty bezowy dywan do zielonej kanapy wizualnie ociepli salon i pozwoli Wam stworzyć przytulną atmosferę. Dywany w tych kolorach pasują nie tylko zielonej kanapy, ale także do różnych materiałów podłogowych. Zarówno szary jak i beżowy dywan do zielonej kanapy będzie wyglądał świetnie na podłodze drewnianej (lub panelach imitujących drewno). Na te kolory możecie zdecydować się także w przypadku podłogi imitującej beton architektoniczny czy naturalny kamień.

zielona sofa dywanik tkany na płasko

beżowy dywan do zielonej sofy

zielona kanapa i szary dywan

zielona kanapa i beżowy dywan

beżowy dywan do zielonej kanapy

Szary dywan do zielonej kanapy

Kolejna ciekawa propozycja na dywan do zielonej kanapy to model ozdobiony geometrycznymi wzorami. Dywan w biało czarne pasy, zygzaki czy romby sprawdzi się na przykład w minimalistycznym salonie skandynawskim. Geometryczne wzory wpisują się także w charakter aranżacji inspirowanych stylem art deco czy w salony nowoczesne. Kilka wizualizacji z dywanami w geometryczne wzory znajdziecie w poniższej galerii.

dywan w geometryczne wzory do zielonej sofy

czarno biały dywan do zielonej kanapy

geometryczny dywan do zielonej kanapy

dywan do zielonej kanapy

dywan w geometryczne wzory do zielonej kanapy

Dywan do zielonej kanapy okrągły czy prostokątny?

Wybierając dywan do zielonej kanapy, zwróćcie uwagę nie tylko na jego kolor, ale także kształt. Najpopularniejsze i najbardziej ustawne są dywany prostokątne. Dywan w tym kształcie będzie uzupełnieniem zielonej kanapy w salonie nowoczesnym lub wnętrzu inspirowanym minimalistycznymi trendami. Okrągłe dywany do zielonej kanapy kojarzone są raczej z aranżacjami retro i salonami klasycznymi. Oczywiście jest też kilka odstępstw od tej zasady. Przy odrobinie aranżacyjnego wyczucia okrągły dywan wykorzystacie także w salonie w stylu modern.