Beżowy salon – galeria i zdjęć i inspiracje

beżowy salon

Beżowy salon to niezwykle uniwersalny wybór, na który możecie zdecydować się zarówno w nowoczesnym mieszkaniu, jak i wnętrzu inspirowanym stylem klasycznym. W dzisiejszym poradniku postaramy się pokazać Wam różne inspiracje na beżowy salon i przykładowe aranżacje takiego wnętrza. Coś dla siebie znajdą tu zarówno Ci z Was, którzy planują beżowy salon glamour, aranżację inspirowaną jednym z tradycyjnych trendów, jak i miłośnicy nowoczesnych szaro beżowych salonów.

Beżowy kolor ścian – jaki odcień wybrać do beżowego salonu?

Zacznijmy może od tego, jaki beżowy kolor ścian sprawdzi się najlepiej w salonie. Wbrew pozorom beżowy to kolor o wielu twarzach, który da Wam w trakcie urządzania salonu bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Beżowe ściany w salonie pomagają stworzyć w tym pomieszczeniu ciepła i przytulną atmosferę. Są jednak również odcienie tego koloru, które będą idealnie pasowały o nieco chłodniejszych nowoczesnych salonów. Taki szaro beżowy kolor ścian nosi nazwy greige lub taupe. Przykład aranżacji szaro beżowego salonu, w którym dominuje ten odcień, możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Szaro beżowy salon

Beżowe ściany w salonie możecie wykorzystać również w przypadku klasycznych aranżacji. Taki kolor ścian świetnie sprawdzi się na przykład w salonie w stylu angielskim czy prowansalskim. Przy odrobinie aranżacyjnego wyczucia możecie stworzyć również beżowy salon glamour.

Wybór konkretnego odcienia beżowych ścian do salonu powinien być uzależniony również od tego, jaki jest dostęp naturalnego światła do tego pomieszczenia i jaki jest jego metraż. W bardzo jasnym i przestronnym salonie możecie postawić na beżowe ściany w ciemniejszych odcieniach. Z kolei w niewielkim salonie z ograniczonym dostępem światła słoneczne zdecydowanie lepiej sprawdzą się jasne odcienie tego koloru zbliżone do złamanej ciepłej bieli.

Narożnik beżowy lub beżowa kanapa w salonie

Centralnym elementów większości salonów jest zwykle tak zwana strefa wypoczynkowa i znajdujące się w niej meble wypoczynkowe. Czy narożnik beżowy lub beżowa kanapa w salonie to dobry pomysł? Jedną z największy zalet koloru beżowe jest jego niezwykła uniwersalność. Kolor beżowy pasuje do wielu różnych odcieni. Dzięki temu beżowa kanapa w salonie czy beżowy narożnik mogą być elementem wnętrz inspirowanych naprawdę różnymi trendami.

Jak wybrać beżową kanapę do salonu? Niezależnie od tego, czy zdecydowaliście się na beżową kanapę, czy narożnik, odcień mebli wypoczynkowych powinien być dopasowany do koloru ścian i podłogi. Do białych ścian będzie pasowała praktycznie każda kanapa beżowa. Nieco inaczej wygląda jednak kwestia doboru kanapy do salonu z beżowymi ścianami. Popularnym zabiegiem aranżacyjnym jest w takim przypadku wybór kanapy o jeden lub dwa ciemniejszej od koloru ścian. Po pierwsze kanapa będzie w ciekawy sposób odcinać się od tła. Cały czas pozostaje jednak w ramach tej samej palety barw, tworząc spójną i harmonijną całość. Po drugie nieco ciemniejszy odcień kanapy sprawi, że ewentualne zabrudzenia będą mniej widoczne. O takich względach praktycznych powinni pomyśleć przede wszystkim rodzice małych dzieci i właściciele psów lub kotów.

Nie bez znaczenia są również kwestie czysto praktyczne jak wielkość, układ i funkcje beżowej kanapy w salonie. Jednak, to czy lepiej sprawdzi się beżowa kanapa rozkładana, czy narożnik beżowy z funkcja spania, zależy już od Waszej sytuacji mieszkaniowej i metrażu salonu.

Beżowy dywan w salonie

Bardzo popularnym dodatkiem w różnych aranżacjach salonu jest również beżowy dywan. Modele w tym kolorze swoją popularność zawdzięczają wspomnianej już wcześniej uniwersalności tego koloru. Dywan beżowy czy dywan szaro beżowy możecie wykorzystać w aranżacjach salonu inspirowanych naprawdę różnymi trendami. W zależności od tego, jaki styl architektoniczny zainspirował Wasze wnętrze, możecie postawić na gładki dywan beżowy do salonu, włochaty dywan shaggy lub dywan beżowy w geometryczne wzory.

Beżowy salon galeria i inspiracje

Na końcu tego poradnik czeka na Was mini galeria beżowych salonów. Znajdziecie w niej zdjęcia beżowych salonów inspirowanych różnych wnętrzarskimi trendami i architektonicznymi stylami. Do zapoznania się z galerią beżowych salonów zapraszamy niezależnie od tego, szukacie inspiracji na salon szaro beżowy w nowoczesnym stylu, czy ciepłe i przytulne wnętrze w stylu rustykalnym.

beżowa kanapa w salonie

beżowy salon z narożnym oknem

mały salon beżowy

beżowy salon z czarno białym dywanem